Kalendář akcí 2022

Je již tradicí, že každoročně pořádáme pro svoje příznivce Festival Sedleckých vín, kde můžete ochutnat vína z naší produkce a užít si i bohatý kulturní program. I pro letošní rok připravujeme několik dalších zajímavých akci jako je Vinařská benátská noc, zakončená ohňostrojem nebo ukončení turistické sezóny Sedleckým vinobraním.

Sedlecká zabíjačka 2022

  • 9. dubna 2022

Netradiční zahájení vinařské turistické sezóny. Spousta dobrého vína a zabíjačkových specialit ( jelítka, jitrnice, tlačenka, ovar, světlá i tmavá polévka, zabijačkový guláš, koláčky ). K dobré náladě bude po dobu akce hrát hudba.  Vstup zdarma.

Začátek akce je v 10,00 hod.

Konec akce cca 17,00 hod.

Těšíme se na Vaši navštěvu !

Zahájení agroturistické sezóny v degustačním stánku

Oficiální otevření sezónní ochutnávky vín pod pergolou. Spousta skvělých vín, speciality na grilu. Po tomto datu bude stánek otevřen každý víkend ( pá - ne ), o prázdninách potom každý den.

Hudba na kolech

V rámci ČR ojedinělý projekt spojující hudbu různých žánrů, cykloturistiku a poznávání atraktivních turistických zajímavostí a místní gastronomie sousedních regionů Jižní Moravy a Dolního Rakouska. Projekt je vhodný pro všechny věkové kategorie, vstup na koncerty zdarma. Hudba v našem vinařství bude hrát od 10,00 hod do 17,00 hod.


Festival Sedleckých vín 

- zde k nahlédnutí FOTO 2019
 - zde k nahlédnutí FOTO 2018 
- zde k nahlédnutí FOTO 2017 
- zde k nahlednutí FOTO 2016
- zde k nahlednutí FOTO 2015
  • 5. července 2022 se uskuteční již 14. ročník Festivalu Sedleckých vín, který je příležitostí pro setkání všech fanoušků Sedleckých vín.

Filozofií festivalu je to, aby návštěvník neplatil žádné vstupné a platil pouze za ochutnání vína, které si sám vybere. Celým dnem se line bohatý kulturní program. Zajištěno je i kompletní občerstvení v podobě grilovaných specialit, masa na rožni, ryb, klobás apod.

Během festivalu můžete ochutnat celou kolekci našich vín, včetně vín přívlastkových, archivních, ledových i slámových. V minulých ročnících na festivalech vystoupil vítěz soutěže X Factor Jiří Zonyga, hudebník Samson Lenk, písničkár Bob Frídl, písničkář Miroslav Paleček, filmová Saxana Petra Černocká, skupina Maxim Turbulenc, bavič Vladimír Hron, zpěvák Petr Kotvald, herec a zpěvák Josef Laufer, skupina Kamelot, Naďa Urbánková, Abba Revival

V průběhu dne budeme losovat spotřebitelskou soutěž o vlastní výrobky.

Program festivalu:

10,00 hod.               zahájení akce

Festival Sedleckých vín

 

11,00 – 17,00 hod.  Cimbálová muzika Jožky Šmukaře

17,00 – 18,00 hod.  hudební skupina Lucie Revival 

19,00 -  24,00 hod. hudební skupina JAMA 

24,00 hod. .....          konec akce

 

 

Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, pro které je v areálu připraven dětský koutek s houpačkami, klouzačkou, pískovištěm apod. Vítáni jsou také cyklisté, areál se nachází přímo na vinařské Valtické lichtenštejnské cyklostezce. Možnost stanování přímo v areálu ZD.

Vinařská benátská noc

  • 30. července 2022

Po celý den bude nabízeno rozšířené občertsvení v podobě grilovaných specialit s možností ochutnávky celého sortimentu vín včetně ledových a slámových. Od 17,00 hod. zahajujeme taneční zábavu za doprovodu hudební skupiny Apollo Lednice. Vrcholem akce bude tradiční zakončení benátské noci ohňostrojem. Vstup zdarma.

Sedlecké vinobraní 

- zde k nahlédnutí foto 2019

- zde k nahlédnutí foto 2018

 - zde k nahlednutí foto 2017
- zde k nahlédnutí foto 2015

  

  • 24.září 2022 pořádáme Sedlecké vinobraní

Tradiční podzimní akce našeho vinařství spojená s lisování hroznů, prodejem busedlecké vinobranírčáku, ochutnávkou vín, gastronomickými pochutinami. K dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Hudci a Jiří Zonyga.

Začátek akce je v 10,00 hod.

Konec akce cca 19,00 hod.

Vstup zdarma.

Od 11,00 hod zde bude hrát cimbálová muzika. Přijďte se pobavit, zatančit, ochutnat nějakou specialitu z grilu.

K dobré náladě jistě přispěje i naše vínko.

 

Sedlecká zabíjačka 2022

  • 29. října 2022

Oficiální ukončení vinařské turistické sezóny. Spousta dobrého vína, burčáku, mladého vína a zabíjačkových specialit ( jelítka, jitrnice, tlačenka, ovar, světlá i tmavá polévka, zabijačkový guláš, koláčky ). K dobré náladě bude po dobu akce hrát živá hudba.  Vstup zdarma.

Začátek akce je v 10,00 hod.

Konec akce cca 17,00 hod.

Těšíme se na Vaši navštěvu !

Bližsí informace Vám rádi poskytnou:

Monika Ježová 777 719 116

Miriam Nová 777 719 112

 

Cyklisté jsou u nás vítáni a nabízíme jim tyto služby:

  • Grilované speciality po celý den.
  • Možnost přespání ve vlastním stanu na louce v našem areálu
  • Sociální zařízení zdarma ( WC, venkovní sprcha bez ohřevu vody )