Kalendář akcí 2017

Je již tradicí, že každoročně pořádáme pro svoje příznivce Festival Sedleckých vín, kde můžete ochutnat vína z naší produkce a užít si i bohatý kulturní program. I pro letošní rok připravujeme několik dalších zajímavých akci jako je Vinařská benátská noc, zakončená ohňostrojem, tématické cyklistické soboty po celou sezónu a ukončení turistické sezóny Sedleckým vinobraním.

Zahájení agroturistické sezóny v degustačním stánku

Slavnostní otevření sezónní ochutnávky vín pod pergolou. Spousta skvělých vín, speciality na grilu a k dobré náladě bude hrát cimbálová muzika.

Otevírání Lichtenštejnských stezek

  • 20. května 2017  v areálu našeho vinařství v cyklostánku

Slavnostní otevření cykloturistické trasy Lichtenštejnských stezek, kdy naše vinařství je jedním z partnerů a v areálu u Nesytu bude kontrolní stanoviště nejdelší trasy. Samozřejmě zde najdete spoustu skvělých vín a různé speciality na grilu. Vstup do areálu je zdarma – pro účastníky i ne-účastníky akce.

Hudba na kole

Naše vinařství se již potřetí zúčastní akce XXII. mezinárodního hudebního festivalu 13. měst CONCENTUS MORAVIAE.

Festival Sedleckých vín 

- zde k nahlédnutí FOTO 2017 
- zde k nahlednutí FOTO 2016
- zde k nahlednutí FOTO 2015
  • 5. července 2017 se uskuteční již 9. ročník Festivalu Sedleckých vín, který je příležitostí pro setkání všech fanoušků Sedleckých vín.

Filozofií festivalu je to, aby návštěvník neplatil žádné vstupné a platil pouze za ochutnání vína, které si sám vybere. Celým dnem se line bohatý kulturní program. Zajištěno je i kompletní občerstvení v podobě grilovaných specialit, masa na rožni, ryb, klobás apod.

Během festivalu můžete ochutnat celou kolekci našich vín, včetně vín přívlastkových, archivních, ledových i slámových. V minulých ročnících na festivalech vystoupil vítěz soutěže X Factor Jiří Zonyga, hudebník Samson Lenk, písničkár Bob Frídl, písničkář Miroslav Paleček, filmová Saxana Petra Černocká, skupina Maxim Turbulenc, bavič Vladimír Hron, zpěvák Petr Kotvald, herec a zpěvák Josef Laufer, skupina Kamelot, Naďa Urbánková.

V průběhu dne budeme losovat spotřebitelskou soutěž o vlastní výrobky.

Program festivalu:

10,00 hod.               zahájení akce

Festival Sedleckých vín

 

11,00 – 17,00 hod.  Jožka Šmukař se svojí cimbálovou muzikou

17,00 – 18,00 hod.  Beatles Revival

18,00 – 24,00 hod.  hudební skupina Genetic

24,00 hod. .....          konec akce

http://www.smukar.cz/ 

http://www.thebeatles.cz/

http://www.genetic.estranky.cz/

 

Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, pro které je v areálu připraven dětský koutek s houpačkami, klouzačkou, pískovištěm apod. Vítáni jsou také cyklisté, areál se nachází přímo na vinařské Valtické lichtenštejnské cyklostezce. Možnost stanování přímo v areálu ZD.

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska

Naše vinařství se již tradičně zúčastní akce letní putování po vinařských stezkách Mikulovska, je připraveno několik variant. Na trase jsou vždy připravena razítkovací místa, občerstvení, u nás i ochutnávka vína a účastníci akce se mohou po odevzdání startovního pasu zúčastnit losování  o vína z regionu, cyklovybavení a další doplňky Moravských vinařských stezek.

Vinařská benátská noc

  • 29. července 2017 pořádáme Vinařskou benátskou noc

Letní vinařská hudební zábava, kdy je po celý den nabízeno rozšířené občertsvení v podobě grilovaných specialit s možností ochutnávky celého sortimentu vín včetně ledových a slámových. Od 17,00 hod. zahajujeme taneční zábavu za doprovodu hudební skupiny Apollo Lednice. Vrcholem akce bude tradiční zakončení benátské noci s ohňostrojem. Vstup zdarma.

Country - westernové odpoledne

  • 19. srpna 2017 pořádáme Country - westernové odpoledne

Pohodové odpoledne se Sedleckými vína a skupinou CWB - Country Western Band. Spousta výborného vína a občerstvení. Vstup zdarma.

Sedlecké vinobraní - zde k nahlédnutí foto 2015

  • 30.září 2017 pořádáme Sedlecké vinobraní

Oficiální ukončení vinařské turistické sezóny, spojené s lisování hroznů, prodejem busedlecké vinobranírčáku, ochutnávkou vín, gastronomickými pochutinami. K dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Jožky Šmukaře a hudební skupina Apollo LedniceVstup zdarma.

Přijďte se pobavit, zatančit, ochutnat nějakou specialitu z grilu.

K dobré náladě jistě přispěje i naše vínko.

 

Těšíme se na Vaši navštěvu !

Bližsí informace Vám rádi poskytnou:

Monika Ježová 777 719 116

Emilie Minaříková 777 719 117

 

Cyklisté jsou u nás vítáni a nabízíme jim tyto služby:

  • Grilované speciality po celý den.
  • Možnost přespání ve vlastním stanu na louce v našem areálu, cena za dospělou osobu je symbolicky stanovena na 50 Kč, děti 6 - 15 let 30 Kč a děti do 6 let zdarma. K dispozici WC.
  • Při ochutnávce vín ve stánku je možné získat slevové kupony na zážitkové degustační programy ve vinném sklepě.
  • Pomůžeme Vám s ubytováním v Sedleci, pokud se při Vaší skupinové cyklotour rozhodnete u nás přespat a absolvovat některý z nabízených večerních programů ve vinném sklepě (po předchozí objednávce programu).
  • Sociální zařízení zdarma ( WC, venkovní sprcha bez ohřevu vody )