Kalendář akcí 2018

Je již tradicí, že každoročně pořádáme pro svoje příznivce Festival Sedleckých vín, kde můžete ochutnat vína z naší produkce a užít si i bohatý kulturní program. I pro letošní rok připravujeme několik dalších zajímavých akci jako je Vinařská benátská noc, zakončená ohňostrojem, tématické cyklistické soboty po celou sezónu a ukončení turistické sezóny Sedleckým vinobraním.

 

Zahájení agroturistické sezóny v degustačním stánku

Slavnostní otevření sezónní ochutnávky vín pod pergolou. Spousta skvělých vín, speciality na grilu a k dobré náladě bude hrát cimbálová muzika.

Otevírání Lichtenštejnských stezek

Slavnostní otevření cykloturistické trasy Lichtenštejnských stezek, kdy naše vinařství je jedním z partnerů a v areálu u Nesytu bude kontrolní stanoviště nejdelší trasy. Samozřejmě zde najdete spoustu skvělých vín a různé speciality na grilu. Vstup do areálu je zdarma – pro účastníky i ne-účastníky akce.

Hudba na kole

Naše vinařství se již potřetí zúčastní akce XXIII. mezinárodního hudebního festivalu 13. měst CONCENTUS MORAVIAE.

Festival Sedleckých vín 

- zde k nahlédnutí FOTO 2017 
- zde k nahlednutí FOTO 2016
- zde k nahlednutí FOTO 2015
  • 5. července 2018 se uskuteční již 10. ročník Festivalu Sedleckých vín, který je příležitostí pro setkání všech fanoušků Sedleckých vín.

Filozofií festivalu je to, aby návštěvník neplatil žádné vstupné a platil pouze za ochutnání vína, které si sám vybere. Celým dnem se line bohatý kulturní program. Zajištěno je i kompletní občerstvení v podobě grilovaných specialit, masa na rožni, ryb, klobás apod.

Během festivalu můžete ochutnat celou kolekci našich vín, včetně vín přívlastkových, archivních, ledových i slámových. V minulých ročnících na festivalech vystoupil vítěz soutěže X Factor Jiří Zonyga, hudebník Samson Lenk, písničkár Bob Frídl, písničkář Miroslav Paleček, filmová Saxana Petra Černocká, skupina Maxim Turbulenc, bavič Vladimír Hron, zpěvák Petr Kotvald, herec a zpěvák Josef Laufer, skupina Kamelot, Naďa Urbánková.

V průběhu dne budeme losovat spotřebitelskou soutěž o vlastní výrobky.

Program festivalu:

10,00 hod.               zahájení akce

Festival Sedleckých vín

 

11,00 – 17,00 hod.  Jožka Šmukař se svojí cimbálovou muzikou

17,00 – 18,00 hod.  Abba Revival

18,00 – 24,00 hod.  hudební skupina Genetic

24,00 hod. .....          konec akce

http://www.smukar.cz/ 

http://www.thebeatles.cz/

http://www.genetic.estranky.cz/

 

Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, pro které je v areálu připraven dětský koutek s houpačkami, klouzačkou, pískovištěm apod. Vítáni jsou také cyklisté, areál se nachází přímo na vinařské Valtické lichtenštejnské cyklostezce. Možnost stanování přímo v areálu ZD.

Vinařská benátská noc

  • 28. července 2018 pořádáme Vinařskou benátskou noc

Letní vinařská hudební zábava, kdy je po celý den nabízeno rozšířené občertsvení v podobě grilovaných specialit s možností ochutnávky celého sortimentu vín včetně ledových a slámových. Od 17,00 hod. zahajujeme taneční zábavu za doprovodu hudební skupiny Apollo Lednice. Vrcholem akce bude tradiční zakončení benátské noci s ohňostrojem. Vstup zdarma.

Sedlecké vinobraní

- zde k nahlednutí foto 2017
- zde k nahlédnutí foto 2015

  • 29.září 2018 pořádáme Sedlecké vinobraní

Oficiální ukončení vinařské turistické sezóny, spojené s lisování hroznů, prodejem busedlecké vinobranírčáku, ochutnávkou vín, gastronomickými pochutinami. K dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Jožky Šmukaře a hudební skupina Apollo LedniceVstup zdarma.

Přijďte se pobavit, zatančit, ochutnat nějakou specialitu z grilu.

K dobré náladě jistě přispěje i naše vínko.

 

Těšíme se na Vaši navštěvu !

Bližsí informace Vám rádi poskytnou:

Monika Ježová 777 719 116

Emilie Minaříková 777 719 117

 

Cyklisté jsou u nás vítáni a nabízíme jim tyto služby:

  • Grilované speciality po celý den.
  • Možnost přespání ve vlastním stanu na louce v našem areálu
  • Při ochutnávce vín ve stánku je možné získat slevové kupony na zážitkové degustační programy ve vinném sklepě.
  • Pomůžeme Vám s ubytováním v Sedleci, pokud se při Vaší skupinové cyklotour rozhodnete u nás přespat a absolvovat některý z nabízených večerních programů ve vinném sklepě (po předchozí objednávce programu).
  • Sociální zařízení zdarma ( WC, venkovní sprcha bez ohřevu vody )